Must Tuurakalamari

Nüüd looduses musta tuurakalamarja legaalselt ei saa. Keeld kehtestati ÜRO maailma veeressursside ja ohustatud kalatõugude kaitse konventsiooni alusel 20. sajandi lõpus, pikendati seda 2007. aastal ja seda toetasid viis Kaspia riiki, mis asuvad Kaspia mere ümbruses - maailma peamises tuurlaste keskkonnas. Pärast tuurapüügi keelu kehtestamist loodi Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias, USA-s, Kanadas, Hiinas, Uruguays, Hispaanias, Lõuna-Koreas, Saudi Araabias ja teistes riikides tuura kalade (akvakultuuri) aretamiseks üle 140 kasvanduse musta tuurakalamarja saamise eesmärgiga.

Musta tuurakalamari peamised tarnijad "Lemberg Kaviar" jaoks on Euroopa ja Aasia parimad töönduslikud tootmised - maailma liidrid tuurakalamarja tootmises akvakultuuris. Peale kalamarja maja Lemberg just nende töönduslikute tootmisete kalamari ostetakse saksa lennukampaaniaga Deutsche Lufthansa AG, ja ka tarnitakse parimatesse Pariisi restoranidesse. Kõige populaarsem, nõutud ja tõeliselt hinnatud asjatundjate ja hindajate poolt Lemberg Kaviar musta tuurakalamarja sort on "Amur Royal".

"Amur Royal" - amuuri tuura ja kaluga loodusliku hübriidi kalamari, beluga perekonna mageveekalad, tuura perekond (lat. Acipenser schrenckii x Huso dauricus). See tuuraliik ilmus looduses looduslikult, ristades Amuri jõe alamjooksul looduses kaks tuurakala liiki.

"Amur Royal" - kõige peenema kestaga jämedateraline tuura kalamari, millel on rikkalik ja tasakaalustatud maitse. Marjaterade läbimõõt on kolm kuni neli millimeetrit ja suurus on identne beluuga kalamarjaga.

Tuurakalamari on looduslik toode, seega tumeda värvi toonid võivad varieeruda sõltuvalt tuurakalamarja liigist.

Beluuga

Beluuga kalamari - kõige väärtuslikum kalamarja liik, luksuse ja eksklusiivsuse sümbol. Suured marjaterad virvendavad kõigi musta toonidega, õhukese kestaga ja erilise rikkaliku maitsega, mis jätab meeldiva värskuse järelmaitse.

Beluuga - suurim mageveekala, kes on elanud Maal ligi 200 miljonit aastat ja nagu kõik teised tuurid on õppinud kohanema väga paljude erinevate elukeskkondadega.

Beluuga kalamari on esimesel kohal maitse omaduste järgi ja on eriliselt hinnatud hindajate seas. USA-s ja Lääne-Euroopas müüakse sellist kalamarja hinnaga 2100 eurot kilogrammi eest. Suured marjaterad (kuni 4 mm) - halli, tume-halli või hõbedase värvi peenikesega pähklimaitsega.

Kõige kallim beluuga kalamari - Iraanis toodetud "kuldne kalamari" (golden caviar). Värv - kuld-valge või valge kollase tooniga. See on saadud albiino beluugast ja kala ise peab olema väga vana, peaaegu sada aastat vana. Selliseid ürgkalasid Maal on jäänud väga vähe.

Kaluuga

Kaluuga (lat. Huso dauricus) - mageveekala beluuga liigist, tuura perekonnast.

Suured, läigivad marjaterad suurusega kuni 4 mm läbimõõdus on tihti tume-halli-rohelise värviga, kuid on ka muud toonide variandid sõltuvalt kala vanusest.

Kaluga elab pikka aega ja kudeb alles 16–17-aastaselt. Järgmine kord ta saab kudeda alles 5 aasta pärast. See fakt mõjutab sellele, et selle kala kalamari on haruldane ja kallis toode.

Täiskasvanud kala keskmine suurus on 3 meetrit pikkuses ja kaal umbes 100 kg. Kuigi omal ajal tabati haruldane isend, kes jõudis 55-aastaseks, kaalus umbes tonni ja kasvas 5 meetrini.

Hõrgutava, pehme maitsega ja suus sulava tekstuuriga Kaluuga kalamari sarnaneb beluuga kalamarjaga. Ideaalselt sobib erilistele pidudele või unustamatu kingitusena. Hõrgutise austajate seas arvatakse, et kaluga kalamari pole mitte ainult tuurade seas suurim, vaid ka kõige pehmema maitsega.

Salaküttimine või akvakultuur

Kahjuks, endiselt on laialt levinud stereotüüp, et ainult “metsik” kaaviar on tõeline, tervislik ja maitsev. Aga kalamari akvakultuurist on ainult musta kalamarja sarnasus. Ja see, paraku, on kõige sügavam eksimus.

Vaatamata moratooriumile on salaküttimise maht ja musta kalamarja ebaseaduslik turg mitu korda suurem kui legaalse tootmise tase.

Tuura tõud on põhjakalad, kes korjavad toitu kõige põhjal, kus kogunevad kahjulikud ained, tööstusjäätmed ja toksiinid. Seetõttu ei ole "metsik" kalamari nüüd keskkonnasõbralikkuse seisukohast kõige ohutum toode. Lisaks veeseisundile ja toidu kvaliteedile tuleks arvestada ka looduslikest kaladest saadud kalamarja korjamise meetodiga. Iga salakütti käimine jõele on seotud ohuga, et inspektorid võtavad teda kinni. Seetõttu kontrollitakse paigutatud võrke iga paari päeva tagant. Enne tuura leidmist ja kalamarja väljavõtmist võib tuur võrkudes lämbuda nädal aega. Mädanemise tagajärjel tekkinud lagunemissaadused tungivad läbi nii kalaliha kui kalamarja. See protsess ei jää kalamarja kvaliteedi jaoks märkamatuks. Lõhnade varjamiseks ja toodete hilisema ohutuse tagamiseks pikaajalisel transportimisel lisavad salakütid võimsaid keelatud säilitusaineid, sageli kalamarja korduvalt külmutades.

Ebaseaduslikult saadud must kalamari on tavaliselt pakendatud käsitöönduslikult, järgimata elementaarset sanitaar- ja epidemioloogilist seisundit, kasutades keelatud ohtlikumaid toiduainete säilitusaineid, misjärel saadavad edasimüüjad ja turustajad selle Venemaa, SRÜ riikide ja Põhjamaade suurlinnadesse. Kalamari saab reisida kohvrites ja kottides tavalise reisija pagasi varjus, klaaspurkides või lihtsalt kilekottides.

Õige otsus on valida legaalse musta kalamarja, mis on toodetud legaalsetes töönduslikutes tootmistes. Ja siin tahame kummutada kõige levinuma müüdi selle "ebaloomulikkuse" kohta. Kui tuura hoitakse looduslikele tingimustele võimalikult lähedal ja õige dieedi järgimisel, on sellise tuura ja loodusliku tuura kalamarja biokeemiline koostis täiesti identne. Kalamarja tootmistehnoloogiad võimaldavad tänapäeval kalamari ekstraheerida marjatera optimaalses küpsusastmes, mis välistab valmimata, üleküpsenud või madala kvaliteediga kalamarja saamise.

Ostes musta tuurakalamarja, kasvatatud akvakultuursetes töönduslikutes tootmistes teie olete abiks päästmises väljas olevate tuuraliikide populatsioon, mis on väljasuremise äärel.
Kõigil Lembergi Kaviar tuura kalamarja tüüpidel on Euroopa CITESi sertifikaat (looduslike looma - ja taimeliikide ohustatud liikidega rahvusvahelise kaubanduse konventsioon). Täiendav CITESi etikett numbriga sisaldab teavet saagi tarnija, aja ja koha kohta. Lisaks annab CITESi märgistus hulgiostjatele ja tarbijatele garantii, et tuur, millest kalamari on toodetud, on seaduslikult püütud.
Kaup lisatud ostukorvi