Salaküttimine või akvakultuur
Kahjuks, endiselt on laialt levinud stereotüüp, et ainult “metsik” kaaviar on tõeline, tervislik ja maitsev. Aga kalamari akvakultuurist on ainult musta kalamarja sarnasus. Ja see, paraku, on kõige sügavam eksimus.
Vaatamata moratooriumile on salaküttimise maht ja musta kalamarja ebaseaduslik turg mitu korda suurem kui legaalse tootmise tase.
Tuura tõud on põhjakalad, kes korjavad toitu kõige põhjal, kus kogunevad kahjulikud ained, tööstusjäätmed ja toksiinid. Seetõttu ei ole "metsik" kalamari nüüd keskkonnasõbralikkuse seisukohast kõige ohutum toode. Lisaks veeseisundile ja toidu kvaliteedile tuleks arvestada ka looduslikest kaladest saadud kalamarja korjamise meetodiga. Iga salakütti käimine jõele on seotud ohuga, et inspektorid võtavad teda kinni. Seetõttu kontrollitakse paigutatud võrke iga paari päeva tagant. Enne tuura leidmist ja kalamarja väljavõtmist võib tuur võrkudes lämbuda nädal aega. Mädanemise tagajärjel tekkinud lagunemissaadused tungivad läbi nii kalaliha kui kalamarja. See protsess ei jää kalamarja kvaliteedi jaoks märkamatuks. Lõhnade varjamiseks ja toodete hilisema ohutuse tagamiseks pikaajalisel transportimisel lisavad salakütid võimsaid keelatud säilitusaineid, sageli kalamarja korduvalt külmutades.
Ebaseaduslikult saadud must kalamari on tavaliselt pakendatud käsitöönduslikult, järgimata elementaarset sanitaar- ja epidemioloogilist seisundit, kasutades keelatud ohtlikumaid toiduainete säilitusaineid, misjärel saadavad edasimüüjad ja turustajad selle Venemaa, SRÜ riikide ja Põhjamaade suurlinnadesse. Kalamari saab reisida kohvrites ja kottides tavalise reisija pagasi varjus, klaaspurkides või lihtsalt kilekottides.
Õige otsus on valida legaalse musta kalamarja, mis on toodetud legaalsetes töönduslikutes tootmistes. Ja siin tahame kummutada kõige levinuma müüdi selle "ebaloomulikkuse" kohta. Kui tuura hoitakse looduslikele tingimustele võimalikult lähedal ja õige dieedi järgimisel, on sellise tuura ja loodusliku tuura kalamarja biokeemiline koostis täiesti identne. Kalamarja tootmistehnoloogiad võimaldavad tänapäeval kalamari ekstraheerida marjatera optimaalses küpsusastmes, mis välistab valmimata, üleküpsenud või madala kvaliteediga kalamarja saamise.
Ostes musta tuurakalamarja, kasvatatud akvakultuursetes töönduslikutes tootmistes teie olete abiks päästmises väljas olevate tuuraliikide populatsioon, mis on väljasuremise äärel.
Kõigil Lembergi Kaviar tuura kalamarja tüüpidel on Euroopa CITESi sertifikaat (looduslike looma - ja taimeliikide ohustatud liikidega rahvusvahelise kaubanduse konventsioon). Täiendav CITESi etikett numbriga sisaldab teavet saagi tarnija, aja ja koha kohta. Lisaks annab CITESi märgistus hulgiostjatele ja tarbijatele garantii, et tuur, millest kalamari on toodetud, on seaduslikult püütud.