Gorbuuša

Gorbuuša (jakuudi keeles Кыhыл (balõkk)) on anadroomne lõheliste (Salmonidae) seltsi kuuluv liik. Kõige väiksem ja levinum Vaikse ookeani lõheliste esindaja (Oncorhynchus).

Elupaik – Vaikne ookean ja Atlandi ookean. Kudemise ajal liigub roosa gorbuuša nii Põhja-Ameerika mandril kui Venemaal Siberis asuvatesse jõgedesse. Kaugele ülesvoolu ta siiski ei liigu.

Forell

See lõheliste seltsi kuuluv kala elab suurtes järvedes, näiteks Äänisjärves ja Laadogas. Forelli leidub Karjalas ning Valge mere ja Läänemere vesikondades.

Sõltuvalt elupaigast eristatakse oja- (harilik) ja järveforelli. See kala eelistab kristallselge ja külma veega mageveekogusid. Samas võib ta olla omapärast värvi.

Kisutš

Selle kala peamine elupaik on Vaikne ookean, kisutš koeb aga Põhja-Ameerika mandri ja Aasia veekogudes. Kisutšil on hõbedased heleda varjundiga soomused, seetõttu nimetatakse teda ka „hõbedaseks lõheks“.

Nerka

Nerka on kõige rohkem levinud Vaikse ookeani piirkonnas, kuid Venemaal ta eriti populaarne pole, kuna seda püütakse tavaliselt Aasia või Alaska rannikuvetes. Nerka eripäraks on suur lõpuste hulk, samuti on tema liha teiste lõhelistega võrreldes erkpunast värvi. Teistel on see kahvaturoosa.
Kaup lisatud ostukorvi